اخبار سیاسی

وزیر تعاون: خدمات دهی شستا به مدیران وزارت کار ممنوع است

خبرگزاری خبرنگاران- وزیر تعاون در مراسم معارفه رئیس تازه سازمان تامین اجتماعی گفت: سرویس دادن خدمات شستا به مدیران وزارت کار ممنوع است.

21 شهریور 1400

آغاز واکسیناسیون سراسری دانشجویان آذربایجان غربی

خبرنگاران/آذربایجان غربی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه گفت: واکسیناسیون سراسری دانشجویان آذربایجان غربی آغاز شد.

19 شهریور 1400

علی رغم هشدار چین ناو هواپیمابر انگلیسی وارد سواحل ژاپن شد

علی رغم هشدارهای چین درخصوص تحرکات دریایی خارجی در آب های مجاور این کشور، یک ناو هواپیمابر انگلیسی با عبور از دریای جنوبی چین وارد آب های ژاپن شد.

17 شهریور 1400

مشقت های آقای روزنامه رسان

از 184 سال پیش که برای اولین بار کاغذ اخبار در ایران انتشار یافت تا امروز این وظیفه توزیع کنندگان روزنامه بوده است که اخبار مهم و تحلیل هایش را، داغ داغ به دست مخاطبان برسانند.

15 شهریور 1400

روسیه: باید توانمندی های دفاعی خود را بیش از هر زمان دیگری در تاریخ تقویت کنیم

معاون وزیر امور خارجه روسیه به تهدیدات آمریکا و سازمان ناتو علیه این کشور واکنش نشان داد.

6 شهریور 1400

محیط کسب وکار در بهار نامساعدتر شد

بر اساس نتایج حاصل از پایش ملی محیط کسب وکار ایران در بهار 1400، رقم شاخص ملی، 5.90 (نمره بدترین ارزیابی 10 است) محاسبه شده که تا حدودی از شرایط این شاخص نسبت به ارزیابی فصل گذشته (زمستان 1399 با میانگین 5.80) بدتر شده است.

3 شهریور 1400

یادداشت، فارسی گریزی، فارسی هراسی یا فارسی ستیزی! چرا در اسکناس های افغانستان از زبان مولانا خبری نیست؟

پافشاری بر یک زبان خاص و نادیده گرفتن حدود 70 درصدی جمعیت فارسی زبان افغانستان و شاید خدعه جداانگاری زبان فارسی از دری چند صباحی فکر ها را مشغول کند اما با هزاران مفاخر این سرزمین که به فارسی سخن می گفتند، شعر می سرودن و می نوشتند چه می توان کرد؟

29 مرداد 1400

تحول به کشاورزی ایران می رسد؟

در دولت یازدهم، محمود حجتی، وزیر جهاد کشاورزی شد و طی چهار سال فعالیت خود در این وزارتخانه، توانست رتبه اول اجرای اقتصاد مقاومتی را به دست آورد اما این دستگاه دولتی در دولت دوازدهم روی دیگر سکه را هم دید و نتوانست در بسیاری از موارد موفقیت کسب کند.

27 مرداد 1400

زیر پای کشور خالی می گردد

امروز در شرایط خشکسالی و با برداشت بیش از حد آب از سفره های زیرزمینی، پدیده فرونشست زمین شدت بیشتری گرفته است و با مرگ آبخوان ها، کم کم دشت های کشور با بحران روبه رو شده و آرام آرام زیر پای کشور بی صدا خالی می گردد.

25 مرداد 1400

افشای پیچیده ترین عملیات جاسوسی قرن؛ ترامپ را پوتین پرزیدنت کرد؟

اسناد فاش شده از کرملین نشان می دهد که پوتین شخصا به آژانس های جاسوسی روسیه اجازه داده بود تا از ریاست جمهوری دونالد ترامپ در آمریکا حمایت به عمل آورند. براساس اسنادی که به دست گاردین رسیده است، در تاریخ 22 ژانویه سال 2016، یک جلسه غیرعلنی با حضور نیرو های...

23 مرداد 1400

واکنش وزارت خارجه به اقدام دادگاه بحرین علیه بانک مرکزی

سخنگوی وزارت امور خارجه به اقدام دادگاه عالی کیفری بحرین علیه بانک مرکزی و چند بانک دیگر کشورمان وجریمه آن ها به اتهامات واهی واکنش نشان داد.

19 مرداد 1400

آزادراه حرم تا حرم تا خاتمه سال افتتاح می گردد

تهران (پانا) - مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیرساخت های حمل ونقل کشور اطلاع داد 440 کیلومتر آزادراه در دست احداث است و بخشی از آزادراه های در حال احداث تا انتها سال به بهره برداری می رسد.

12 مرداد 1400

نقشه ای از قوم آزتک، نوع زندگی در مکزیک را در سده 1500 فاش کرد

اگر به نقشه های قدیمی علاقه دارید، در خواندن نقشه قدیمی از قوم آزتک، که نحوه زندگی مردم مکزیک را در سده 1500 نشان می دهد، با ما همراه شوید.

9 مرداد 1400

کردهای سوریه برای مذاکره با دمشق اعلام آمادگی کردند

پس از دعوت وزیر امور خارجه روسیه از کُردهای سوریه برای گفت و گو با دمشق، اداره خودمختار کردهای سوریه رسما آمادگی خود را برای مذاکره با دمشق گفت.

26 تیر 1400

پست الکترونیکی برای ارتباط شهروندان با دستگاه های دولتی راه اندازی شد

به تازگی یکی از خدمات پایه کاربردی روی شبکه ملی اطلاعات یعنی پست الکترونیکی بومی از سوی دولت راه اندازی شده است. درباره راه اندازی این خدمات پایه با بهنام ولی زاده سرپرست معاونت دولت الکترونیکی سازمان فناوری اطلاعات ایران گفت و گو کرده ایم که می خوانید.

23 تیر 1400

آخرین شرایط شرکت قند و تصفیه شکر اهواز پس از 15 سال تعطیلی

خبرنگاران/خوزستان معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان از تلاش برای راه اندازی مجدد شرکت قند و تصفیه شکر اهواز پس از حدود 15 سال تعطیلی خبر داد.

20 تیر 1400

خشم مردم از جان باختن یک زندانی سیاسی

خبرگزاری خبرنگاران- درگذشت یکی از زندانیان بحرینی و اعتراض شهروندان این کشور به بی توجهی به اوضاع و احتیاج های زندانیان به خشم گسترده و ملتهب شدن اوضاع در این کشور منجر شد.

9 تیر 1400

افشاگری درباره هواداری یک رییس جمهور از تیم خاص ، آذری جهرمی برعکس خیلی ها شهامت دارد

مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان توضیحات کاملی را درباره پست اینستاگرامی اش علیه وزیر ارتباطات ارائه کرد.

9 تیر 1400

حاجی میرزایی: روان شناسی و مشاوره بخش تفکیک ناپذیر تعلیم و تربیت است

تهران (پانا) - وزیر آموزش وپرورش با صدور پیامی روز روان شناسی و مشاوره را تبریک گفت.

8 تیر 1400

درخواست خانواده های سعودی از انگلیس برای ورود به مساله اعدام فرزندانشان

ایسنا نوشت: دو خانواده سعودی خواهان ورود انگلیس به مساله اعدام فرزندان شان توسط رژیم آل سعود و توقف آن شدند.

5 تیر 1400
تعداد: (235)