گردشگری اماکن تاریخی تبت را تهدید می کند

به گزارش وبلاگ سرگرمی و سفر، صنعت گردشگری در تبت رونق گرفته است. با وجود همه گیری ویروس کرونا چینی های بیشتری سفرهای داخلی را انتخاب کرده اند اما این موضوع اماکن تاریخی و محیط زیست آسیب پذیر را در معرض خطر قرار داده است.

گردشگری اماکن تاریخی تبت را تهدید می کند

مدیر اداره قصر پوتالا معتقد است بزرگ ترین چالش کنونی تناقض بین محافظت و مورد استفاده قرار دادن اماکن فرهنگی است. اکنون شمار بازدیدکنندگان روزانه از قصر پوتالا از اماکن دیدنی تبت به پنج هزار نفر کاهش پیدا کرده است.

به گفته مدیر اداره قصر پوتالا، ایجاد تعادل بین تقاضای میلیون ها نفر که سالانه برای بازدید به این مکان می آیند و ضرورت کاهش خسارت های این بنا همواره یک چالش بوده است.

به گفته جی لی مدیر انجمن بازاریابی گردشگری چین، بازدید از این مکان در سال 2020 افزایش 12 درصدی داشته است و انتظار می رود شمار بازدیدکنندگان تا سال 2026 به حدود دوبرابر افزایش پیدا کند.

لی معتقد است اشباع شدن تبت از بازدیدکنندگان به معنای ضرورت حفاظت از محیط زیست و فرهنگ آن است.

الجزیره نوشت، دریاچه نامتسو که با کوهستان هایی که قله های آن ها با برف پوشانده شده محصور است، یکی از مقاصد طبیعی محبوب تبت برای گردشگران به شمار می رود. لی معتقد است ایجاد توسعه و پیشرفت در این مکان باید به نحوی صورت بگیرد که از صدمه زدن به عناصری که موجب جذابیت این مکان شده اند جلوگیری شود.

منبع: گردشبان

به "گردشگری اماکن تاریخی تبت را تهدید می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گردشگری اماکن تاریخی تبت را تهدید می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید