کردهای سوریه برای مذاکره با دمشق اعلام آمادگی کردند

به گزارش وبلاگ سرگرمی و سفر، پس از دعوت وزیر امور خارجه روسیه از کُردهای سوریه برای گفت و گو با دمشق، اداره خودمختار کردهای سوریه رسما آمادگی خود را برای مذاکره با دمشق گفت.

کردهای سوریه برای مذاکره با دمشق اعلام آمادگی کردند

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ سرگرمی و سفر، بخش روابط خارجی اداره خودمختار کردهای سوریه، امروز (شنبه)، در بیانیه ای به درخواست سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه پاسخ مثبت داد.

وزیر امور خارجه روسیه، روز گذشته، در جریان کنفرانس مطبوعاتی مشترک با عبداللطیف الزیانی همتای بحرینیش در مسکو، کُردهای سوریه را به گفت و گو با دمشق فراخواند.

بر اساس گزارش خبرگزاری هاوار، بخش روابط خارجی اداره خودمختار کردهای سوریه با بیان اینکه بحران سوریه تنها از راه گفت و گو و تفاهم سوری-سوری حل خواهد شد، بیان کرد که به همین دلیل تمام کوشش خود را برای دستیابی به این هدف از جمله از راه گفت و گو با دمشق انجام خواهد داد.

با این حال، کردهای سوریه با اتهام زنی به دمشق مدعی شدند اما معضل اساسی و ریشه دار در سوریه در یکی از مهم ترین ابعاد آن این است که نظام سوریه حقیقت تغییر در کشور را نمی پذیرد و بر همان ذهنیت پافشاری دارد؛ ذهنیتی که منجر به این بحران و مسائل سوریه شده است.

در ادامه این بیانیه با اشاره به میانجیگری سوریه و فرایند گفت و گو آمده است: آقای سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه، روز گذشته، درباره گفت و گو با دمشق صحبت کرد که ما این را گامی مثبت به سوی حل وفصل [اختلافات] می دانیم.

کردهای سوریه در ادامه با بیان اینکه روسیه نقش مثبتی در این گفت و گو ایفا می نماید، موافقت خود را با گفت و گوی ملی اعلام و بار دیگر دمشق را به کوتاهی در این خصوص متهم کردند.

لاوروف، روز گذشته، در جریان کنفرانس مطبوعاتی مشترک با همتای بحرینیش گفت: از ابتدای زمان شروع نزاع در سوریه، دولت دمشق و کُردها را به برقراری تماس مستقیم تشویق کردیم. کُردهای سوریه باید به یافتن راه حلی با دولت دمشق اهتمام بورزند.

ص

منبع: خبرگزاری فارس

به "کردهای سوریه برای مذاکره با دمشق اعلام آمادگی کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کردهای سوریه برای مذاکره با دمشق اعلام آمادگی کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید