خبرنگاران پایش سلامت بیش از 217 هزار مسافر در مرزهای کشور

به گزارش وبلاگ سرگرمی و سفر، تهران - خبرنگاران - رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از پایش سلامت 217 هزار و 950 مسافر در مرزهای (هوایی، زمینی و دریایی) کشور توسط امدادگران و داوطلبان این جمعیت خبر داد.

خبرنگاران پایش سلامت بیش از 217 هزار مسافر در مرزهای کشور

مهدی ولی پور روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی وبلاگ سرگرمی و سفر با اعلام آخرین آمار اجرای طرح کنترل و پایش سلامت و مراقبت بهداشتی از مسافران مبادی مرزی رسمی کشور از روز 20 اسفند سال گذشته تا روز هشتم اردیبهشت ماه امسال، اضافه کرد: با تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا، کنترل بهداشتی مسافران ورودی به کشور از 28 مرز رسمی هوایی، زمینی و دریایی در 16 استان برعهده جمعیت هلال احمر قرار گرفته و 471 نفر از نیروهای آموزش دیده جمعیت هلال احمر از 20 اسفندماه سال 99 فعالیت خود را در این زمینه آغاز کردند.

وی توضیح داد: در مدت یادشده 10 هزار و 807 نفر تست پی سی آر برای مسافران مشکوک به کرونا اجرا شده که 56 نفر در این مدت در قرنطینه موقت قرار گرفتند.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از انجام 33 هزار و 694 تست فوری تشخیص کرونا توسط امدادگران هلال احمر در 28 مرز رسمی کشور (16 مرز زمینی، 10 مرز هوایی و دو مرز دریایی) خبر داد و گفت: این طرح با همکاری وزارتخانه های بهداشت و راه و شهرسازی با هدف شناسایی و غربالگری و انجام تست سریع و نهایی، مدیریت مسافران ورودی و مشکوک، همکاری در قرنطینه موقت و رهگیری تا اتمام فرآیند بیماری و کمک به کاهش شیوع بیماری در سراسر کشور اجرا می شود و از همه مسافران زمینی، هوایی و دریایی در زمان ورود به کشور غربالگری و در صورت نیاز تست سریع کرونا گرفته می شود.

ولی پور ادامه داد: اکنون امدادگران و داوطلبان هلال احمر در مبادی ورودی در قالب گروه های سه نفره در مرزهای زمینی و گروه های 5 نفره در مرزهای هوایی مستقر هستند و از همه مسافرانی که وارد ایران می شوند تست سریع کرونا می گیرند و مسافران بیمار و مشکوک در صورت نیاز به نقاهتگاه های پیش بینی شده ارجاع می شوند.

ویروس کرونا با دست آلوده یا عطسه، سرفه و حتی قطرات تنفسی از طریق دهان، بینی و چشم به افراد منتقل می شود. تنگی نفس، خستگی و بدن درد، اختلال در بویایی و چشایی و مسائل گوارشی از جمله علائم بیماری کووید 19 است.

بیش از 80 درصد مبتلایان به ویروس نیز دچار بیماری خفیف می شوند.

جهش ویروس کرونا در انگلستان، هندوستان و آفریقا که موجب افزایش سرایت، بیماری زایی و مرگ و میر آن شده، نگرانی های جدیدی را در جهان به وجود آورده است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران پایش سلامت بیش از 217 هزار مسافر در مرزهای کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران پایش سلامت بیش از 217 هزار مسافر در مرزهای کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید