تاتیک مسیحی روی پله دوم نشست

به گزارش وبلاگ سرگرمی و سفر ؛ ایثارگری های رزمندگان مسیحی در طول جنگ تحمیلی، جلوه با شکوهی از همگرایی ادیان در نظام جمهوری اسلامی را به نمایش گذاشته است.

تاتیک مسیحی روی پله دوم نشست

دفاع مقدس 8 ساله ایران و ایرانی، مسلمان و کلیمی و مسیحی و زرتشتی نمی شناخت. همه آمدند، پیر، جوان، زن و مرد به میدان آمدند تا صدام و یاران غربی وی نتوانند یک هفته ای به تهران برسند و این یک هفته 8 سال طول بکشد و پایان نیز شکستی مفتضحانه را قبول کند. ایرانی بارها نشان داده که بیعتش ایمانی است و تا پای جان پای قول و قرار خود می ایستد.

با نگاهی به تعالیم حضرت مسیح(ع) در می یابیم که در این دین نیز همچون سایر ادیان الهی مقام والایی برای کسانی که در راه دفاع از آرمان های الهی جان خود را فدا می نمایند ذکر شده و به شهادت در راه دین و ایمان بسیار تاکید شده است؛ ماریتر(ماتیروس) یاناهاتاک را می توان معادل واژه شهادت در زبان ارمنی دانست که به معنای سرباز خط مقدم، قهرمان، دلیر و بی باک است.

بی شک در کنار غیرت مسیحیان ایرانی برای دفاع از خاکشان، این تعالیم نیز در حضور فعال آنان در جبهه های نبرد حق علیه باطل اثر به سزایی داشته است، تا جایی که پس از فراخوان شورای خلیفه گری ارامنه ایران در مراکزی چون تهران و تبریز و اصفهان خیل عظیمی از جوانان و اقشار مختلف مسیحی برای این وظیفه ملی اعلام آمادگی کردند.

اینبار قلم نویسنده کتاب سقف سفید برای رزمندگان اقلیت های مذهبی و به خصوص مسیحی که در هشت سال دفاع مقدس در کنار دیگر هموطنان ایرانی حضور داشتن به رشته تحریر در می آید و رشادت های شهدای مسیحی را به تصویر می کشد. بی شک حضور این کتاب در بین رمان فارسی و در بین کتاب های شهدای دفاع مقدس، یک اثر منحصر به فرد می باشد.

برشی از کتاب:

تاتیک! یک لحظه چیزی به ذهنم رسید و گفتم: بچه ها ببینید تاتیک تان منتظر است. بروید. جان تاتیک تان بروید.

باورت نمی گردد، تاتیک باورکن به همان لحظاتی که ما گرسنه بودیم و تو مقابل شمایل مریم عذرا می ایستادی و صلیب می کشیدی و قطره قطره اشک میریختی تا معجزه ای برسد و کسی از راه بیاید و نذری بیاورد و ما را سیر کنی، به همه آن لحظاتی که تو مروارید مروارید اشک می ریختی، دویدند طرف مادرشان، بی آنکه حتی ذره ای از سم های کوچک شان خاک بلند گردد.

رفتنند پیش مادرشان، مادرشان آن ها را با پوزه اش برگرداند و رفتند...

من که شک دارم آن آهو مادرشان بوده باشد به حتم تاتیک شان بوده چون انگار مثل من کلمه مادر را نمی فهمیدند واسم تایک را شناختند...

آخ تاتیک! نمی دانی که یک حصار دو چشم آهو نگاهت کند چه کیفی دارد...

کتاب تاتیک در قطع رقعی در 96 صفحه به قلم حسن شیردل و به همت انتشارات شهید کاظمی منتشر شده است.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران

به "تاتیک مسیحی روی پله دوم نشست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاتیک مسیحی روی پله دوم نشست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید